O firmie

Doux-Doux to sposób na życie, który pojawił się na świecie wraz z naszymi dziećmi. Wszystko co powstaje w manufakturze Doux-Doux, powstaje dla dzieci lub z myślą o nich.
Szyjąc nosidełka Doux-Doux czerpię z własnych doświadczeń i wielowiekowej tradycji noszenia dzieci. Łączę to co najlepsze, wybieram naturalne tkaniny, wzmacniam szwy, tworzę niepowtarzalne wzory i aplikacje. Bardzo się staram, by noszenie było bezpieczne i wygodne.

Nazwa Doux-Doux została wybrana nieprzypadkowo. Oznacza coś mięciutkiego, puszystego i delikatnego. Wymawia się ją du du, czyli tak samo jak inny francuski wyraz doudou, oznaczajacy przytulankę,"coś" z czym dziecko się nie rozstaje.

Szyciem nosideł zainteresowałam się w 2007 roku, kiedy na świat przyszedł nasz trzeci synek. Na początku była to tylko odskocznia od codzienności. Z czasem przerodziła się w pasję i codzienną pracę. Każde kolejne nosidło stawiało przede mną większe wyzwanie – szyłam wtedy Mei Taie z aplikacjami na zamówienie. W międzyczasie do trzech synków dołączył czwarty, na którym mogłam przetestować dokładniej moje produkty. 
Na dzień dzisiejszy jestem mamą czterech synków i piątego w drodze. Firmę wciąż prowadzę, ale zamówienia uzależniam od samopoczucia i siły. Obecnie w manufakturze Doux-Doux powstają głównie nosidła klamrowe, często szyte z chust skośno-krzyżowych nadesłanych przez klientki. Życie rodzinne z licznymi obowiązkami wróciło do moich priorytetowych zajęć, a firma jest tylko dodatkiem, dlatego nosidła Doux-Doux wciąż są produktem unikatowym.


Pozdrawiam serdecznie,
Kasia, jeszcze mama_czterech ;)