piątek, 4 lipca 2014

Trochę historii...

Dziś chciałabym przedstawić nosidło z symbolem Żołnierzy Wyklętych. Poniżej zamieszczam kilka słów od przyszłych Właścicieli Doux-Doux:

"Żołnierze wyklęci walczyli w NSZ, organizacji zbrojnej, walczącej z Niemcami i komunistami od 1942 r (od marca 1944 dołączyli się do AK i do końca wojny czynnie ich wspierali). O ile jednak AK zakończyła działalność z końcem wojny i układem w Jałcie, o tyle żołnierze NSZ w większości nie mogli się pogodzić z nową okupacją, za jaką uważali komunistów i nadal czynnie z nimi walczyli - władze PRL z całą zaciekłością zwalczali tych niepokornych - złapanie równało się wyrokowi śmierci, najczęściej w sfingowanym procesie. I dlatego też - że żołnierze wyklęci nie akceptowali nowego ustroju - za czasów PRL szerzono szereg nieprawdziwych informacji na ich temat, niektóre z nich są żywe do dzisiaj. Od 1989 sytuacja powoli ulega zmianie, zwłaszcza dzięki niezależnym badaniom historycznym, świadectwom samych (jeszcze żyjących) żołnierzy itp. Od kilku lat obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych 1 marca, a towarzyszy mu szereg innych inicjatyw, mających na celu rehabilitację pamięci bohaterów i pomoc tym z nich, którzy nadal żyją."

Cieszę się, że mogłam przyczynić się choć w minimalnym stopniu do szerzenia wiedzy o Polskich Bohaterach.
Projekt nadesłany przez zamawiających.
Wykonanie: mama_czterech.
Rozmiar: L
Tkaniny: bawełna, len, sztruks.
Szwy główne w kolorze pomarańczowym. Nici Tytan.

Panel Doux-Doux jest lekko profilowany, wszyty w taki sposób w pas biodrowy, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa i wygodną pozycję żabki. Nosidło posiada standardowe udogodnienia: zmiękczony zagłówek oraz dodatkowo wypełnione okolice nóżek dziecka. Wszystkie pasy grubo wypełnione, tak aby osiągnąć optymalne rozłożenie ciężaru na plecach i ramionach. Kąt wszycia pasów naramiennych gwarantuje komfort oraz możliwość noszenia na dwa sposoby (także pasy krzyżowane na plecach). Pas biodrowy usztywniony wysokiej jakości pianką wykorzystywaną w plecakach turystycznych.
W nosidle zastosowano klamry NEXUS w trzech rozmiarach. Wszystkie atestowane, bezpieczne, dodatkowo zabezpieczone gumkami. Wytrzymałe, atestowane pasy parciane, wysokiej jakości, wzmocniono w kluczowych miejscach dodatkowymi przeszyciami. Klamra na pasie biodrowym umieszczona jest na boku, na wypełnionej części pasa, tak by zapewnić jak najwyższy komfort noszenia.
Kapturek wszywany zgodnie z kształtem zagłówka (po łuku), mocowany na zamek. Regulowany na gumki i stopery, z możliwością podtrzymania główki śpiącego dziecka. W komplecie woreczek na nosidło oraz instrukcja.

1 komentarz:

  1. Piękne - takie biało-czerwone, jak nasza flaga :) Fajny sposób promowania historii.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)