piątek, 29 stycznia 2010

Matka Polka - materialistka

Nie znam żadnej przedstawicielki płci pięknej, która będąc w Paryżu może się oprzeć temu, by pobuszować po Marché Saint Pierre niedaleko bazyliki Sacré Coeur. Można tam kupić dosłownie wszystko od zdezelowanych foteli zaczynając, poprzez szafy, stoły, kryształowe żyrandole i gigantyczne donice, na starych obrusach, lalkach i obrazach kończąc.
To niesamowicie ruchliwe targowisko uliczne, pełne egzotycznych owoców i warzyw. Ale przede wszystkim to jeden z największych magazynów z tkaninami. Wynaleźć tam można bajecznie kolorowe bawełny, jedwabie, żakardy i aksamity ze słynnej francuskiej manufaktury Aubusson. Matka Polka lubi to miejsce i zostawia tam nie tylko serce ;)
No przyznajcie, że stolica mody może zawrócić w głowie :)
PS Mąż Matki Polki nie podziela tego zachwytu :)
kuku

wtorek, 26 stycznia 2010

Byle do wiosny...

Matka Polka wpatrując się w okno swej pracowni
marzy juz o wiośnie.
Tymczasem zima w pełni okrywa leniwie dachy domów, pola i ogrody, a zachodzące słońce budzi tęsknotę za ciepłem, zielenią, śpiewem ptaków...

MARDI, 26 Janvier 2010

Pourvu que le printemps vienne vite...

Assise à la fenêtre de son petit atelier, la Mère Poule rêve du printemps.
Pourtant l'hiver bat son plein, en couvrant paresseusement les toits des maisons, les champs et les jardins.
Seul le soleil qui se couche réveille la nostalgie du chaud, du vert, du chant d'oiseaux...
mama_trojki

piątek, 22 stycznia 2010

Coś innego

Przestałam prawie chodzić do zwykłych sklepów.
I to nie tylko za sprawą posiadania super ekspresyjnego dziecka, które ma wybitny talent do ściągania wszystkiego z półek.
Decydującym momentem był dzień, w którym zauważyłam, że mam taki sam beret jak pół Poznania...
W każdym Centrum Handlowym jest identyczny asortyment, tylko metki i ceny inne.
Nie ma za grosz magii.
Wszystko w zgrabną kostkę ułożone na metalowo/szklanych stołach – klimat wręcz prosektoryjny. Przypomina mi to gotowe jedzenie z supermarketu, smakujące jednakowo pod każdą szerokością geograficzną, niezależnie od nazwy potrawy.
W czasach, kiedy przedmioty żyją krótko, bo łatwej jest kupić nową pralkę niż naprawić starą, kiedy coraz więcej rzeczy jest made in China, kiedy liczy się moda i marka (dziś ta a jutro tamta) - wyzwaniem jest produkować hand made.
A nam tymczasem zamarzyła się manufaktura.
Wariatki? :)
I pomyśleć, że to wszystko również za sprawą beretu* ;)
*Słuchajcie uważnie, bo nie będę dwa razy powtarzać: zbuntowałam się i dziś noszę cudny, niepowtarzalny i zrobiony na miarę beret z cygaretką od Marie Mercie. Raz się w końcu żyje...
kuku

środa, 20 stycznia 2010

"All Around The World"

Matka Polka ma świadomość, że jej dziecko i nie tylko jej, jest wszystkożerne, a więc wszystkie przedmioty znajdujące się w zasięgu małych łapek i pyszczka powinny być zjadliwe i nieszkodliwe. Matka Polka chustująca doświadczyła ciumkania brzegów chusty, ciumkania pasów od mei taia, a kiedy przychodzi czas na kolejny wynalazek, spodziewa się tegoż samego, wszak dziecko to najlepsza kontrola jakości ;)
Matka Polka używa sprawdzonych naturalnych tkanin - bawełny, lnu, jedwabiu, bawełnianego sztruksu i aksamitu. Matka Polka pilnuje, by szwy były mocne i aby nitki były podocinane. Zdrowie, bezpieczeństwo i estetyka - to dewiza Matki Polki szyjącej.
"All Around The World"
La Mère Poule est consciente que tout enfant est omnivore. Cela veut dire donc que tous les objets à la portée des petites mains et du petit bec devraient être inoffensifs et comestibles. Chaque Mère Poule "kangourette"* a pu voir son petit déguster les bords de l'écharpe ou dévorer les bretelles du mei tai. Et quand arrive une innovation suivante, elle s'attend au même car l'enfant représente le contrôle de qualité suprême ;) La Mère Poule utilise donc les tissus avérés comme coton, lin, soie ou velours. Elle veille à ce que les coutures soient résistantes et bien finies. La santé, la sécurité et l'esthétique - voilà la devise de la Mère Poule "la couturière".
* chaque mère utilisant un porte bébé
Inspiracje:
1. Tania Ho. 2. Moline. 3. Thumbnails.
4. Rosaechocolat. 5. Cyrillus. 6. Untitled.
mama_trojki